Čtvrteční klub amatérských detektivů - Richard Osman

Čtvrteční klub amatérských detektivů

By Richard Osman

  • Release Date: 2021-04-04
  • Genre: Fiction & Literature

Description

Čtvrteční klub amatérských detektivů tentokrát musí čaj o páté vynechat! Stala se vražda a čtveřice osmdesátníků cítí, že nadešla jejich chvíle!

V poklidné vesnici pro penzisty se jednou týdně scházejí čtyři přátelé, aby vyšetřili nevyřešené vraždy. Když je však místní developer nalezen mrtev, „Čtvrteční klub amatérských detektivů“ se ocitne uprostřed svého prvního skutečného případu. Čtveřici přátel, Elizabeth, Joyce, Ibrahimovi a Ronovi, možná táhne na osmdesát, ale pořád ještě mají pár es v rukávu. Dokáže naše velice neobvyklá, ale důvtipná partička chytit zabijáka, dřív než bude pozdě?

UK bestseller číslo 1. Od vydání v září 2020 se v Británii prodalo přes milion kusů.

***

Richard Osman je kreativním ředitelem ve společnosti Endemol UK. Pracoval jako výkonný producent na nespočtu pořadů včetně 8 Out of 10 Cats a 10 O’Clock Live. Richard se proslavil uváděním televizní soutěže Pointless s Alexanderem Armstrongem. Jeho popularita a neuvěřitelné znalosti vedly k tomu, že začal na BBC uvádět vlastní soutěž Two Tribes along with Insert Name Here and Child Genious. Richard je také pravidelným hostem panelových diskusí jako Have I Got News For You a píše sloupek pro The Radio Times.

***

„Vtipné, chytré a k uzoufání britské – co jiného byste také mohli čekat od gentlemana Richarda Osmana?“
Adam Kay, autor knihy Bude to bolet, doktore?

„Robert Galbraith potkává Toma Sharpeho. Chytrá zápletka se skvělými postavami. Upřímně, směju se na každé stránce, vůbec nechci, aby ta kniha skončila!“
Philippa Perryová, autorka Kéž by to naši četli

„Výborná prvotina! Napínavé, dojemné, vtipné tak, že se budete smát nahlas, a okořeněné postavami, se kterými byste se rozhodně chtěli přátelit.“
Mark Billingham

Comments